Bebek Forum - Baby Community

Bebeklerinize İyi Geleceğiz - We Will Be Good to Your Babies

SignUp Now!

Soru ? Bebek bezi önerisi?

Arkadaşlar ben yıldım artık, allah rızası için bana pişikle nasıl mücadele edebileceğimi yazın. Dayanamıyorum artık asabım bozuluyor.
Haklısınız ben de iki bebeğimde de çok çektim. Bebeklerde pişik problemi çok sık rastlanır. Her bebek annesi mutlaka çekmiştir. Bezin kalitesi de çok önemlidir. Bebeğimizin besin alerjisi de pişik yapabilir. Bezin bebeğimizin altında kalış süresi de pişik probleminin kaynağı olabilir.

Arkadaşlar ben yıldım artık, allah rızası için bana pişikle nasıl mücadele edebileceğimi yazın. Dayanamıyorum artık asabım bozuluyor.

Yeliz hanım benim bebeğimde de pişik problemi uzun zamandır var. Pişik kremleri ile geçiştirmeye çalışıyorum. Ne yapmamız gerekiyor?
Lütfen bir çözüm bilen anne varsa söylesin

Canım dediğim gibi panik olmana gerek yok, pişik hepimizin ortak problemi ben de çok uğraştım.
Gittik çişinden dolayı tahriş oluyormuş, cildi çok hassas, ne yapacağız dedim sürekli altını değiştireceksin dedi hayır evde bir çocuk daha var. Yetişemiyorum ki. Peşpeşe yap birlikte büyür diyen akrabalarından destek göremiyorum ne yazık ki.

Gittik çişinden dolayı tahriş oluyormuş, cildi çok hassas, ne yapacağız dedim sürekli altını değiştireceksin dedi hayır evde bir çocuk daha var. Yetişemiyorum ki. Peşpeşe yap birlikte büyür diyen akrabalarından destek göremiyorum ne yazık ki.
Çişiyle ilgiliyse Molfix premium oksijen kullansana direk sorununun çözümü bu olabilir.

İlk kez duydum yeni mi çıktı bu?
Evet, evet yeni çıktı. İçindeki oksijenle çişteki zararlı maddelerin cilde erişmesini mi engelliyor bir şeyler yapıyor. İstersen bir araştır online satılıyor olmadı bir dene. Birde ıslaklık bantı var zaten hiç değilse çocuğun peşinde koşmazsın. Allah yardımcın olsun. 😅

Evet, evet yeni çıktı. İçindeki oksijenle çişteki zararlı maddelerin cilde erişmesini mi engelliyor bir şeyler yapıyor. İstersen bir araştır online satılıyor olmadı bir dene. Birde ıslaklık bantı var zaten hiç değilse çocuğun peşinde koşmazsın. Allah yardımcın olsun. 😅
İlk kez duydum bir bakacağım eskiden molfix kullanıyordum, bezdendir diyip değiştirdim daha geri dönmedim. Vesile olmuş olur. Alıp bir deneyeceğim bu sefer de çözülmezse ne yapacağım bilmiyorum artık. Sabrım tahammülüm yok.

@yelizaydin ben pişik hakkında iki tane yazı yazdım ;

1- Türkçe Bebeklerde Pişik Hakkında;

Bebeklerde Pişik

2- İngilizce Bebeklerde Pişik Hakkında;

What Are the Causes of Diaper Rash and How Can It Be Cured?

Ve ayrıca Bebek Forum - Baby Community anne bebek platformunda bir çok pişik hakkında başvurulabilecek kaynak makaleler mevcuttur. Geçmiş olsun dileklerimle.

Geri