Bebek Eğitimi Bebek Eğitimi Nasıl Verilir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebek Eğitimi Nasıl Verilir?
Bebek sahibi olan ebeveynlerin bilmesi gereken en önemli şeylerden biri, bebek eğitimi ve gelişimi hakkındaki temel konulardır. Ayrıca bunların tamamına özen gösterilmelidir ve ilerleyiş sürecinin başarılı olması hedeflenir. Çocuklar doğumlarından sonra her ay farklılık göstermektedir ve bu yaşlara göre daha da belirgindir. Ebeveynler çocuklarının konuşabilmesi, emekleyebilmesi, yürüyebilmesi, konuşabilmesi, renkleri tanıması, tuvaletini tutabilmesi ve kendi başlarına yemek yiyebilmeleri için kaç yaşına kadar beklemeleri gerektiklerini bilmelidir. Ayrıca bunun kararlaştırılması anne ve babaya bağlıdır. Çünkü tüm bebeklerde aynı süreçte gözlemlenmemektedir. Çocuklarımızın hangi evrede ne tür gelişim gösterdikleri konusunda bilgi sahibi olmamız lazım, vereceğimiz eğitimin konusu ve incelikleri zorlanmadan çocuğumuzun gelişimine katkıda bulunacaktır.

Bebek Eğitimi Verirken Nelere Dikkat Edilir?
Her ay ve yaş grubuna göre ayrı eğitim verilmektedir. Farklı görevlerin bilincinde olmayan çocuklarımız adeta aşamalar halinde gelişim sürecine girecektir. Sağlıklı ve doğal gelişimin yaşanmasında ailenin etkeni çoktur. Yeni doğan bebeklerde eğitim dikkat gerektiriyor ve 1,5 yaşına kadar özenli süreç ebeveynleri beklemektedir. Bu yaşa kadar gelen bebeklerimizin kendilerine güven duyması gerekiyor, annenin ve babanın özerkliği kazanma eğilimini göstermelidir. Bebeğin kendine güveni geldikten sonra daha sağlıklı ilerleme süreci kayıt altına alınabilir. 1,5 – 3 yaş arasında güvenini toparlayan bebekler artık çocukluk aşamasına geçmektedir. Burada daha fazla sorumluluk almaya başlar ve 6 yaşına kadar girişimcilik özellikleri gösterir. Bebek eğitmek keyifli ve bir o kadar da zahmetli iştir. Konuştuğumuz her şeyi duyabilen bebeklerin anlama kapasiteleri bir hayli yüksektir, fakat vereceğiniz bebek eğitimleri doğrultusunda, aranızdaki bağınızın kuvvetli ve yerinde olduğunu görebilirsiniz. Doğumdan itibaren bebeklerimizin eğitimi hakkında detaylı araştırmalar yapmalıyız, erkek ve kız çocuklarında farklılık gösteren eğitimleri asla göz ardı etmemeliyiz.
 

Facebook Sayfamız