Bebek Gelişiminde 6. Aydan Sonra Neler Fark Edilmektedir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Bebek Gelişiminde 6. Aydan Sonra Neler Fark Edilmektedir?
6 aylık bebek kilosu
her bebek için farklılıklar göstermektedir. Bu her annenin ve bebeğin arasındaki bağ kadar, bebeğin iştahıyla da alakalı bir durumdur. Acıkmayan bebeklere gereksiz yemek yedirmenin zararları asla hafife alınmamalıdır. İçinde bulundukları süreç aynı zamanda kendisi için en değerli zamanların başlangıcıdır. Tüm gelişim bu evreden sonra aşırı derece de hızlanır.

Bu nedenle geride bırakılan zamanda elde edilen gelişim, artık kendini yeni aşamalara bırakacaktır. Her geçen gün biraz daha ileri gidilmesi gerekmektedir. Burada bebek kilosunu dikkate alırken, zihinsel gelişim asla geri bırakılmamalıdır. Yoksa tüm çabalar resmen boşa gidecektir. Ellerini sıkmaya ve konuşma gelişimi de tam olarak bu aylarda başlar. 6 aylık bebek kilosu hayati önem taşıyan zamanların başında gelmektedir.
 

Facebook Sayfamız