Konu Dışı Doğru uyumak

Konu Dışı

Sinem Adakul

Baby Community Member
Katılım
20 Eyl 2017
Mesajlar
9
Tepki puanı
11
Puanları
3
Merhaba arkadaşlar,
hepimiz uyku konusunda çok hassasız öyle değil mi? Doğru yatak, vücudunuzun en ince ayrıntılarına uyum sağlayarak boyna, sırta, omuzlara ve bacaklara gerekli desteği vermelidir. Vücudunuzun tamamı, olması gereken anatomik pozisyonunda desteklenmeli ve omurganız doğal konumunda tutularak rahat bir gece uykusu sunulmalı. Baskı, bütün vücudunuza ve yatağa eşit olarak dağılmalı.
Ama konu sadece yatak mı? yastık yorgan sağlığı o kadar önemliymiş ki biz sadece şekline bakıp alıyoruz resmen.
Mesela bakteri tutmayan yastıklar var aynı şekilde o tarz yorgan çeşitleri.
İnsan hayatının neredeyse üçte birini kapsayan uyku, vücudun kendini tamir ettiği ve her gün ihtiyacı olan enerjiyi depoladığı yenileyici bir süreç. Bu sürecin kendisi kadar hangi koşullarda ve nasıl geçirildiği, uyku kalitesiyle birlikte vücudun yenilenme kalitesini de belirleyen en önemli etken. Bu nedenle en iyi yastık arayan insanlara artık hak veriyorum. Önceden bu tip insanlar abana pimpirilk, aşırı hassas gibi gelirdi. Şimdi o kadar haklılarmış ki insan inanamıyor.
Çünkü okuduklarımdan sonra gittim yastık aldım ortopedik olanlardan ve bakteri tutmayan kumaşlardan. Her daim mis gibi oluşunu bir kere insan hissedebiliyor ve kaliteli uykunun değerini anlıyor. Bu nedenle hepinize yastık seçerken özenli olmanızı tavsiye ediyorum
 
ben uykuya dalamıyorum uyuyunca da bi daha uyanamıyorum :(
 
Üst