Doğum Sonrasında Annelerin Psikolojik Halleri Nasıl Olmalıdır?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Doğum Sonrasında Annelerin Psikolojik Halleri Nasıl Olmalıdır?
Doğum sonrası annelerin psikolojik durumları
, her anne adayına göre farklılık göstermektedir. Yeni doğan bebeklerin sağlıkları burada çok önemlidir. Anne nasıl bir ruh halindeyse bebek sağlığı o derece iyidir. Çünkü artık 9 aylık bir süreçte anne bebeğe, bebekte anneye gerektiğinden fazlasıyla bağlanmış ve gösterilmekte olan çabaların meyvesini kucağını almıştır.

Bu nedenle anne psikolojisinin hassas olması, çok normal karşılanmalıdır. Gereksiz yere yaşanan duygusal durumlar, özellikle dikkate alınmalı ve üstüne gidilmemesi gerekmektedir. Sağlanmak istenen gelişim için yapılan araştırmalar, bebekler için gösterilen ilgi kadar, annelere de gösterilmesi gerçeğidir. Bu zamanda anneler neredeyse kendilerini yok sayar ve tamamen farklı düşüncelere kapılırlar. Doğum sonrası annelerin psikolojik durumları çok kırılgan olarak kabul görmelidir.
 

Facebook Sayfamız