• Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Engelli Çocuklar Nasıl Problemler Yaşarlar?
Engelli çocukların hayatları
diğer tüm insanlardan çok daha zor ve alışılmışın dışında sürmektedir. Ne kadar yaşları ilerlemiş olsa da beyin olarak çok küçük yaşlarda hissederler. Bununla beraber engelli çocukların hisleri, duyguları ve diğer kabiliyetleri direk olarak problemlidir. Bu kadar büyük sorunlarla tek başlarına yaşantılarına devam etmeleri mümkün değildir, başta çevre olmak üzere tüm toplum elinden gelinin fazlasıyla destek olmalı ve yardımlarını esirgememelidir.

Zihinsel engelli ve fiziksel engelli çocuklar arasındaki farklar bazı noktalarda kesişmektedir. Üstelik hem fiziksel hem zihinsel olan çocuklarda hayatımızın bir parçasıdır. Dikkat dağınıklığı, geç öğrenme, gördüklerini aklında tutamama ve sürekli unutma gibi etkiler çok fazla görülmektedir. Engelli çocukların hayatları oldukça güçlü ve zor evrelerden geçmektedir.
 

Facebook Sayfamız