Prematüre Bebekleri Hangi Koşullarda Taburcu Edilmektedir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Prematüre Bebekleri Hangi Koşullarda Taburcu Edilmektedir?
Prematüre bebeklerin küvoz süresinin bitişi
, tam anlamıyla istenilen sonuçlar olmadan tamamlanmayacaktır. Bunun nedeni oldukça açıktır. Erken doğan bebekler standart sağlık koşullarından uzak bir çizgi çizerler. Belirlenmiş olan sağlıklı süreden önce doğmuşlardır ve bununla birlikte birçok fiziksel fonksiyonları, ihtiyaç duyulduğu seviyeden çok geridedir.

Kuvözün faydaları tam burada devreye girerek, eksik kalan sürenin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına neden olmaktadır. Aksi takdirde tüm çalışmalar sadece boşa vakit kaybına dönüşür. Bu nedenle taburcu süresi istenilen kriterlere ulaşılmadan dolmayacaktır. Burada çıkış yerine en düzgün şekilde sonuçlanmasını beklemek gerekmektedir. Diğer taraftan bu süreç sadece bebek sağlığının eski haline dönmesine neden olacaktır. Prematüre bebeklerin küvoz süresinin bitişi aynı zamanda yeni bir sayfanın açılması anlamını taşımaktadır.
 

Facebook Sayfamız