Yaz Ayların Uygulanacak Diyet Tüyoları Nelerdir?

  • Yapılan spamlar ve bot saldırıları sebebi ile üyelikler sadece manuel onaya alınmıştır. Mail adresi ve kullanıcı adı düzgün olmayan tüm hesaplar red edilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz... /-/ Due to spam and bot attacks, memberships were only approved by manual. The e-mail address and the user name will be rejected. Thank you for your attention...
  • Bebek Forum içeriğindeki bütün yazılar üyelerimizin kendi tecrübeleri neticesinde yazdığı ve bilgilendirme amaçlı yazılardır. Teşhis ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Kesinlikle her uygulamada doktorunuza danışınız.
  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bebek Forum https://www.bebekforum.net.tr Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ YAPTIKLARI PAYLAŞIMLARINDAN SORUMLUDUR.

Uzman Editor

Üye
Üye
Emektar Üye
28 Mar 2018
249
33
28
32
İzmir
#1
Yaz Ayların Uygulanacak Diyet Tüyoları Nelerdir?
Havalar ısındı ve artık giyim tarzlarından beslenmeye varana kadar farklılıklar başladı. Yaz aylarında yapılacak diyetlerde bu konuya dahil sayılmakta. Nedeni oldukça basit, tüm kış boyunca alınmakta olan kiloların verilme çabası direk olarak diyet listelerine yansımakta. Bu durum sanıldığından çok daha fazla insanı etkisi altına alarak, problem yaşatmaya devam ediyor.

Direk olarak karşımıza çıkan sonuç şok diyetler olarak bilinen, kısa zamanda birkaç kilo verdirirken, kas kayıplarına yol açan diyetler olarak görüyoruz. Fiziki olarak güzel bir görünüme sahip olmak isterken, sağlık standartlarından ödün vermek, kaliteli bir yaşamdan uzak bir görüntü çizecektir. Bu nedenle diyet seçimlerimde alınabilecek profesyonel yardımlardan şaşmamak gerek.

Yaz Aylarına En Uygun Besinler Nelerdir?
Bu noktada hava sıcaklığı baz alınmaktadır. Bünyenizi aşırı yoracak olan yağlı yiyeceklerden uzak durmakta yarar var. Bununla beraber sürekli olarak gazlı içecekler tüketmek, başta sağlık problemlerini, diğer yönden verilmesi zor kilolara dönüşmektedir.

En uygun yaz besinleri denildiğinde karşımıza çıkan tercih, Akdeniz tarzı beslenmektir. Sebze ağırlıklı menüleri, tüm gün boyunca uygulamak, gayet mantıklı olacaktır. Sebze çeşitlerini, farklı tüketme yöntemleriyle yemeniz, yaz sıcaklarında sıvı kaybını önleyerek tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

Zaten çok sıcak havalar beslenme ihtiyacını kısıtlamaktadır. İştah kaybı yaşamanız bile, ızgara sebze tüketimini engellemeyecektir. Tüm mineralleri en sağlıklı şekilde tüketmeniz, kilo vermenize, kilonuzu korumanıza yardımcı olurken, aynı zamanda tüm gününüzün daha dengeli geçmesine yardımcı olursunuz. Sürekli olarak yapılan hataların başında, direk olarak beslemeyi kesmek olarak görüyoruz. Diğer taraftan kontrolsüz beslenme düzeni de bu durumu daha kötüye götürmekte. En doğru diyet seçimini yapmak için dikkat edilmesi gerekenler her zaman için kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Yaz aylarında yapılacak diyetlerde tam olarak bu konuya dahil edilerek, diyet listenizi belirlemelisiniz.
 

Facebook Sayfamız