Bebek Bebeğiniz için güzel bir kahvaltı

Sıla Metin

Baby Community Member
En iyi cevaplar
0
Cocuklar-Icin-Kahvalti-Tabagi-Fikri-c561.thumb.jpg.49c63396d3fe561a24ebce6a532210d8.jpg

Arkadaşlar merhaba,

Ben bir ikiz annesiyim. Birisinin adı Sıla, birisinin de Metin :)
Çocuklarım 26 aylık, uzun bir süredir bu forumu takip ediyorum. Ben de bir şey paylaşmak istedim.

Çocuklarımın beslenmesi benim için çok önemli. Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu için kahvaltıya daha çok önem gösteriyorum açıkçası. Güzel bir kahvaltı etmedikleri gün, beslenmeleri de bakımları da daha zor oluyor. Hem de gelişimleri için çok önemli.

Kahvaltılık alışverişimi ise Sanal Peynirci isimli bir siteden yapıyorum. Hızlı bir şekilde ürünlerimi getiriyorlar ve bu zamana kadar lezzet konusunda hiç sorun yaşamadık. Size de tavsiye ederim.

Blog sayfalarında Çocuklar İçin Kahvaltı Tabağı isimli bir içerik buldum geçenlerde, sizinle de paylaşmak istedim. Biz bugünkü kahvaltımızda uyguladık bu fikri, şu anda çok memnun bizim canavarlar :)

2 dilim tost ekmeği

2 dilim kaşar peyniri

2 dilim salam

4 dilim salatalık

2 adet zeytin

Kızarmış tost ekmeğini üst üste koyun ve çapraz şekilde keserek 2 eşit üçgen elde edin. Elde ettiğiniz parçaların arasına fotoğraf da görüldüğü gibi dil yapmak için önce salamı birazı dışarıda duracak şekilde koyun. Daha sonra kaşar peynirinin 1 dilimini diş yapmak için uzun dikdörtgen şeritler halinde kesin ve peynir şeritlerinizi de salamın üstüne aralıklı şekilde yerleştirin. Üzerine tost ekmeğinin dilimini koyun. Gözler için 2 adet salatalık onlarında üstüne zeytinleri koyun.

Bu tabağı gördüklerinde suratlarında oluşan ifadeyi ve yerken yaşadıkları mutluluğu görmenizi çok isterdim. Bir dahaki sefere, o fotoğrafları da koyarım :)

Herkese iyi günler